OSTRZAŁKI DO PIŁ
WIDIOWYCH STROWANE CNC
UŻYWANE
ROBOTY SPAWALNICZE
ZWIJARKA DO PASÓW
PRODUKTY - HISTORIA
O FIRMIE KONTAKT
>> powrót

OSTRZAŁKA  TYP 3000 A

Ostrzałka przeznaczona dla klientów ostrzących piły
z zębami trapezowymi do płyt wiórowych
- ostrzy kąt natarcia i przyłożenia na gotowo za jednym przejściem.


Dane eksploatacyjne:

Zasilanie 380-400V 50Hz
Ściernica diamentowa

Obroty ściernicy 6000 obr/min,
co zapewnia optymalną szybkość skrawania 39 m/s

Średnica ostrzonych pił w zakresie 100 - 600 mm
Sterowanie CNC w 3 osiach
Ostrzenie piły: kąt natarcia i kąt przyłożenia
Chłodzona chłodziwem

Sterownik

Ostrzałka wyposażona jest w sterowanie CNC.

Sterownik zawiera pamięć na 128 programów.

Posiada program do ostrzenia pił z wyłamanymi zębami, jak również program do ostrzenia takich samych pił np. wielopił bez ponownego dojeżdżania do zęba

Ostrzy kąty natarcia i przyłożenia, a także zęby trapezowe z przechyłem do 45° w obie strony. Głowica skręca się automatycznie.

Ostrzenie kątów natarcia i przyłożenia odbywa się za jednokrotnym założeniem piły bez jej zdejmowania.
Zalety

Zastosowanie w ostrzałce automatycznie skręcanej głowicy ze ściernicą, umożliwia ostrzenia kąta przyłożenia w piłach trapezowych za jednym przejściem. Głowica automatycznie skręca się o żądany - nastawiony kąt, np. 45° , a ząb prosty jest obniżany o nastawioną wartość , np. 0,2 mm.

W naszej ostrzałce ściernica za pierwszym przejściem wchodzi w ząb piły w odległośći 0,2 mm, po czym przesuwa się do piły i rozpoczyna proces ostrzenia. Po ostatnim przejściu wygładzającym ściernica odsuwa się od zęba i dopiero wtedy wyjeżdza, co zapobiega uszkodzeniu czubka zęba podczas wyjazdu.

Zastosowanie podajnika typu pazurowego, zapewnia bardzo precyzyjne podawanie pod ściernice zęba, który będzie ostrzony. Jednocześnie zapobiega kolizji ściernicy z tarczą piły jeżeli rozstaw zębów jest różny, co ma szczególne zastosowanie w przypadku pił regenerowanych.

Hamulec, który trzyma piłe przed obrotem, wspomagany jest siłonwikiem pneumatycznym. Przy podawaniu kolejnego zęba hamulec luzuje docisk, po czym piła obraca się luźno, następnie po zatrzymaniu jest mocno dociśnięta siłownkiem pneumatycznym do kowadełka. Taki proces zapewnia dokładniejsze podawanie zęba pod ściernicę, a podczas ostrzenia piła jest maksymalnie zablokowana (nie pzresuwa się podczas ostrzenia ), co w efekcie końcowym wpływa korzystnie na jakość ostrzenia.

Zastosowanie pełnej obudowy ostrzałki, zapobiega rozpryskiwaniu się emulsji chłodzącej wraz z opiłkami na zewnątrz podczas procesu ostrzenia.

Po zakończeniu ostrzenia piły, ostrzałka automatycznie wyłącza ściernice i pompę chłodziwa.© 2010 - bariz.pl - Projektowanie stron www, pozycjonowanie, reklama wizualna